دوربين مداربسته / نصب دوربين مداربسته / هايك ويژن / تي وي تي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 1853
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

 

تجربه كاربر يا طراحي UX مشخصه طراحي محصول است، چه طراحي سايت باشد، چه برنامه تلفن همراه يا چيز ديگري كه مي تواند در دسترس كاربر قرار بگيرد. در حالي كه بايد واضح باشد كه UX براي طراحي محصول ضروري است اما برخي از طراحان UX تصورات غلط زيادي درباره آن دارند.

اما واقعيت اين است كه اگر طراحي UX شما با مخاطب مورد نظر خود همگام شود، محصول شما رونق گرفته و رشد مي كند اگر اينطور نيست، بايد بيشتر تلاش كنيد.

معرفي 5 نكته برتر و اساسي براي طراحي UX

اين راهنما اصول اوليه دستيابي به فرآيند طراحي UX را در يك سطح مفهومي را پوشش مي دهد و اين نكات به شما كمك مي كند تا دريابيد كه چگونه يك طراح UX حرفه اي تر شويد.

 1. به هنگام طراحي UX، چرخ را دوباره اختراع نكنيد

طراحي UX همه چيز مربوط به تعامل كاربر است. به همين ترتيب، تعامل كاربر يكي از مهم ترين عناصر در توسعه برنامه است.

اما طراحاني كه دست به طراحي UX مي زنند، اغلب قرباني ذهنيت اختراع مجدد چرخ يا تلاش براي رفع آنچه به وجود آمده نيستند.

يك دليل وجود دارد كه اكثر وب سايت ها و برنامه هاي تلفن همراه به شكلي كه ساخته مي شوند ساختار دارند و اتفاقا كار هم مي كنند، چرا؟ زيرا كاربران به آن عادت كرده اند و اينجا است كه كسي كه كار طراحي UX انجام مي دهد، بايد دست به كار شود و تغييراتي را در اين روند به وجود بياورد.

اين روانشناسي عادت هميشگي است و كاربران هميشه تغيير را دوست ندارند و آنها به شيوه معمول ارائه عادت دارند و دوست ندارند با همه چيز متفاوت برخورد كنند.

معمولا، اين تمايل به نوآوري چرخ باعث ظهور غيرقابل توصيف غيرمستقيم، طرح هاي رنگي عجيب، قرار دادن فونت ها در مكان هاي اشتباه و الگوهاي ناوبري گيج كننده مي شود.

هدف اين است كه يك محصول را از بقيه متمايز كنيم و با اين حال، اين رويكرد تعامل را درگير مي كند و به جاي تمايز، كساني را كه مي خواستيد جذب و درگير شوند، مي ترساند و كسي كه كار طراحي UX انجام مي دهد بايد به خوبي از پس اين مشكلات بر بيايد..

به همين دليل بهتر است از طرح هاي آزمايش شده در سراسر يك محصول با ترفندهاي جزئي استفاده كنيد تا اهداف خاص خود را متناسب كنيد.

اين رويكرد بلافاصله باعث مي شود تا كاربران با سيستم عامل شما آشنا شوند و به آن ها اجازه دهد بدون اينكه از چيدمان هاي ناآشنا اذيت شوند، از آن استفاده كنند.

به عنوان مثال، هيچ دليلي براي جابجايي نوار پيمايش از بالاي صفحه به پايين يا تغيير نحوه پيشبرد كاربران در يك برنامه تلفن همراه وجود ندارد.

 

شركت طراحي سايت       ساخت سايت     

 1. آن را ساده نگه داريد و از طراحي ريسپانسيو استفاده كنيد

مشكل بزرگ ديگري كه اغلب در فرآيند طراحي UX اتفاق مي افتد زماني است كه همه چيز به خاطر سود خودشان خيلي پيچيده مي شود.

الگوهاي آشنا براي كاربر در آنجا وجود دارد اما اين الگوهاي خيلي زياد هستند و به همين دليل، طراحي  UXبه خوبي كار نمي كند.

هنگامي كه كاربر به صفحه اي مي رسد كه به معناي واقعي كلمه داراي عناصر مختلف است و تايپوگرافي را در آن مشاهده نمي كند و عناصر موردنياز آن نمي بيند، نتيجه نهايي اين است كه كاربر در جاهاي ديگر و سمت رقيبان شما حركت مي كند و اين بر خلاف آنچه مي خواهيد است.

به همين دليل، بهتر است همه چيز را كاربر پسند نگه داريم. هدف شما اين است كه توجه كاربر را به گرفتن آنچه در وب سايت شما نياز دارد، نگه داريد. آن ها را از هدف خود منحرف نكنيد و مطمئنا باشيد كه به هدف خود خواهيد رسيد.

هر صفحه يك هدف قطعي دارد، به عنوان مثال، صفحه پرداخت فقط مواردي را دارد كه براي فرايند پرداخت نياز است.

صفحه تماس فقط حاوي اطلاعات تماس و / يا فرم است و نكاتي درباره عادت هاي نظافت شخصي نيست.

هدف از هر صفحه و هر مولفه موجود در آن فورا توسط كاربر قابل فهم و بدون توضيح است.

هر گونه اطلاعات اضافي اما غير ضروري به پايين صفحه مي رود، به عنوان مثال، ليست اضافي در انتهاي پست با محتواي “شما نيز ممكن است دوست داشته باشيد” داشته باشيد.

  طراحي سايت شركتي

 1. نيازها و خواسته هاي مخاطبان مورد نظر خود را درك كنيد

درك نيازها و خواسته هاي مخاطبان هدف شما ممكن است به عنوان يك نكته آشكار طراحي UX به نظر برسد، اما بايد حتما آن ها را ديد.

دقيقا مانند هر جاي ديگري، طراحان نمي توانند طرح صحيح طراحي UX را بدون درك نيازها و خواسته هاي مخاطبان هدف تشخيص دهند و بايد كسي كه طراحي UX انجام مي دهد، انتظار مشتريان را بداند.

چرا اين يك مشكل است؟ به دليل اين فرض نادرست كه اگر شما در بخش بازار فعاليت مي كنيد، بدون مطالعه آن مي فهميد كه مخاطب چه چيزي مي خواهد و به چه چيزي احتياج دارد. در حالي كه ممكن است برخي از شهود شما با اين مسئله به طور كلي مشكل داشته باشد.

با استفاده از اين دو مرحله، اين اطلاعات حياتي از تجربه كاربري را درست در طي مراحل طراحي بدست آوريد:

 • نظرات خود را از طريق نظرسنجي از كاربران خود جمع كنيد
 • نحوه استفاده كاربران از محصول شما يا محصولات مشابه را بصورت حضوري يا از راه دور مشاهده كنيد

در اينجا نوع سوالاتي وجود دارد كه ممكن است اين اطلاعات براي شما جواب دهد:

 • كاربران شما، از نظر جمعيتي، چه كساني هستند؟ (به عنوان مثال: آقايان، زنان، افراد باهوش فناوري، مبتديان فناوري، بزرگسالان جوان و غيره)
 • نيازهاي كاربران شما چيست؟ چگونه مي توانيد براي نيازهاي آنها راه حلي ارائه دهيد؟
 • چگونه رابطه بين نيازهاي آن ها و گزاره ارزش شما در طراحي رابط آشكار مي شود؟

پاسخ به اين سوالات پايه و اساس يك ايده طراحي معتبر UX را تشكيل مي دهد.

طراحي سايت تهران


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۷:۳۶ ] [ ahmad ]

در حال حاضر ميليونها دوربين مداربسته نظارتي در فضاهاي عمومي در سرتاسر جهان وجود دارد؛ ابزاري كه در كمتر از دو دهه توانايي هاي منحصر به فردي به دولت ها و پليس براي نظارت بر رفتار شهروندان داده است. در پشت اين لنزها، دوربين هاي مداربسته به روشي تغيير مي كنند كه مردم اغلب به سختي از آنها آگاه هستند و دراين ميان حفظ حريم خصوصي شهروندان موضوعي است كه بايد بيشتر به آن پرداخته شود.

در حال حاضر تشخيص چهره داغ ترين موضوع صنعت دوربين هاي مداربسته و سيستم هاي نظارت تصويري به حساب مي آيد. چرا كه در تعدادي از شهرهاي جهان، در ايالات متحده آمريكا، چين، آلمان، سنگاپور و ديگر شهر هاي متروپل جهاني اين فناوري به شدت مورد استفاده قرار مي گيرد. پليس در اين كشورها استدلال مي كند كه استفاده از چنين سيستم هايي به آنها اين امكان را داده است كه اين فناوري را براي شناسايي تروريست هاي بالقوه و ساير مجرمان شناخته شده بكار گيرند. اما اين موضوع  همراه با نگراني هاي مختلف نيز هست. گسترده ترين انتظار مردم عادي حفظ حريم خصوصي و ناشناس ماندن در مكان هاي عمومي است – كه عملا با چنين اقداماتي از سوي دولت ها با تعرض مستقيم روبرو مي شود. در حال حاضر ابهامات در تكنولوژي تشخيص چهره باعث شده است كه بازنگري هاي زيادي در نحوه استفاده از آن صورت گيرد.

نواقص عملكرد دوربين هاي تشخيص چهره

سوال مهم بعدي اين است كه اين سيستم هاي تشخيص چهره در حال حاضر تا چه اندازه به درستي كار مي كنند؟ تحقيقات نشان مي دهد كه ميزان موفقيت اين دوربين ها در شناسايي چهره ها حتي تا ميزان 2٪ هم پايين مي آيد. همچنين اين فناوري در شناسايي افراد مختلف و خصوصا زنان پوست تيره بسيار كم دقت است و در نتيجه استفاده از چنين فناوري با اين همه نواقص آشكار، امكان تشديد تنش ها بين اقليت هاي قومي و پليس را  افزايش مي دهد. اين موضوع در كشورهايي مانند ايران و ديگر كشورهاي خاورميانه كه اقليت هاي قومي و مذهبي زيادي در آنها سكونت دارند بيش از ديگر كشورها مهم جلوه مي كند.

همچنين اين مسئله مي تواند با يك موضوع بحث برانگيز ديگر، يعني به نحوه استفاده پليس از پايگاه داده هاي بسيار بزرگ و متمركز از چهره هاي مردم عام دامن بزند. به طور معمول اين پايگاه داده هاي بزرگ شامل تصاويري از افراد بازداشت شده است كه ممكن است هرگز به جرمي محكوم نشده باشند و بعيد به نظر مي رسد كه كسي با جمع آوري اين داده ها رضايت داشته باشد. به همين دلايل استفاده از نرم افزار خودكار تشخيص چهره بسيار بحث برانگيز بوده  و تا زماني كه اين فناوري به اطمينان بيشتري دست پيدا نكند، بايد در نحوه استفاده از آن تجديد نظر شود.ابهامات در تكنولوژي تشخيص چهره

در همين حال و به دليل موضوعات و نگراني هايي كه مطرح شده، در شهر سانفرانسيسكو در ايالات متحده استفاده از تشخيص چهره در سيستم هاي عمومي براي مدتي كوتاه ممنوع شده است. انتظار مي رود ساير شهرهاي جهان نيز از اين روش پيروي كنند تا مقرارت مشخصي در نحوه استفاده از اين تكنولوژي به تصويب پارلمان ها و ديگر نهادهاي قانون گذار برسد. ما هنوز نمي دانيم كه اين تكنولوژي در ايران مورد استفاده گسترده قرار گرفته است يا نه ؟ سوال ديگر اين است كه آيا برنامه خاصي در ميان سياسيون براي آينده در دستور كار است يا خير؟ به هر ترتيب اين نگراني يك موضوع جهاني است. ابهامات در تكنولوژي تشخيص چهره موضوعي است كه در كشور ما نيز بايد از همين امروز به آن توجه ويژه شود.

دنياي فردا تحت نظارت دوربين ها!

تشخيص چهره سوالات بزرگتري را نيز برجسته مي كند كه پيرامون آنها استفاده از انواع دوربين ها و سيستم هاي نظارتي براي جامعه قابل قبول شناخته شده است. اين  يك واقعيت پيچيده است كه دوربين هاي نظارتي هر روز پيچيده تر مي شوند بدون اينكه لزوماً تفاوت زيادي با مدل هاي آنالوگ سابق خود از نظر ظاهر داشته باشند. هيچ نشانه و اطلاعاتي وجود ندارد كه در مورد قابليت هاي پيشرفته آنها به ما بگوييد، اين بدان معناست كه فعاليت هاي پشت سر اين دوربين ها شفافيت كمتري پيدا مي كنند و در نتيجه شما نمي دانيد كه با استفاده گسترده از اين سيستم ها چه بلايي قرار است بر سر جامعه آينده بشريت بيايد.

براي مثال همزمان با كوچك سازي اين فناوري و كاهش هزينه هاي نصب و راه اندازي، انواع جديدي از دوربين ها از جمله دستگاه هاي ويدئويي، هواپيماهاي بدون سرنشين و ديگر تجهيزات نظارتي نيز به وجود آمده اند. در عين حال، تكنيك هاي تصويربرداري و ضبط بيشتر و بيشتر استاندارد و گسترده شده اند. اين تكنولوژي ها، امكان ارتباط بيشتر بين سيستم ها را فراهم مي كند و كيفيت را تا آنجا افزايش داده است كه تصاوير مي توانند در دادرسي هاي قانوني يك گواهي قابل اعتماد به حساب آيند.

علاوه بر تشخيص چهره ، ما شاهد ظهور دوربين هايي هستيم كه قادر به رديابي و تشخيص اشيا نيز هستند، به علاوه پيشرفت در تجزيه و تحليل سر و صدا يا بو نيز از ديگر قابليت هاي دوربين هاي مداربسته نوين به حساب مي آيند. نيروهاي پليس در ايالات متحده و انگليس سيستم هايي را آزمايش مي كنند كه پيش بيني مي كند افراد احتمال ارتكاب جرم را دارند يا خير.  همه اين موضوعات در كنار هم يك جهش كوانتومي از دوربين هاي مداربسته قديمي به سمت آينده است. دوربين هايي كه در يك تحول سريع اگر چه ممكن است در ظاهر به امنيت بيشتر محيط هاي شهري كمك كنند اما در اصل خودشان به يك چالش امنيتي در آينده تبديل خواهند شد.

بيشتر نظرسنجي ها حاكي از آن است كه عموم مردم طرفدار استفاده از دوربين هاي مداربسته هستند ، اما سوال اصلي اين است كه اگر عموم مردم بدانند كه اين سيستم هاي نظارتي نوين قادر به چه كارهايي هستند آيا همچنان از اين سيستم ها پشتيباني مي كنند؟ با توجه به اكثر واكنش ها در رسانه ها براي شناسايي چهره ، به نظر مي رسد كه جواب اين سوال قطعا منفي باشد.

ابهامات در تكنولوژي تشخيص چهره مي تواند وقايع ناگواري براي نسل آينده رقم بزند. بنابراين حاكميت و مقررات بايد سريعاً متحول شوند تا قوانين شفافي براي استفاده از اين تكنولوژي تدوين شوند. آيا ايران نيز براي چنين مشكلي كه احتمالا در آينده گريبان جامعه را خواهد گرفت تدابيري انديشيده است؟

بيشتر بخوانيد:   هايك ويژن   تجهيزات دوربين مداربسته    نصب دوربين مدار بسته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۵:۴۰ ] [ ahmad ]

 

طراحي سايت ريسپانسيو (واكنش گرا) با طراحي سازگار ​​تفاوت دارد و آيا مي توانيد با انتخاب سبك مناسب طراحي سايت، طراحي UX خود را بهبود دهيد؟

در اين مقاله قصد داريم تا براي شما از مزاياي استفاده اين نوع طراحي ها بگوييم و ببينيد كه كدام يك گزينه بهتري براي طراحي هستند.

همه كاره بودن و وجود تنوع دستگاه هاي تلفن همراه، طراحان وب و برنامه ها را ترغيب كرده است تا صفحه هاي مختلفي را براي سايت ايجاد كنند.

از يك مانيتور بزرگ دسكتاپ گرفته تا صفحه نمايش ساعت هوشمند كوچك، مي توانيد به راحتي به اطلاعات دسترسي پيدا كنيد.

مطمئنا اين موضوع مي تواند چالش برانگيز باشد كه چگونه مي توانيد سايت خود را در تمامي دستگاه ها به درستي نمايش دهيد و هر دو طراحي سايت ريسپانسيو و سازگار مي توانند اين چالش را برطرف كنند اما اگرچه ممكن است اين دو نوع طراحي مثل هم ديگر عمل كنند اما بهتر است بدانيد كه هر كدام مزايا و معايبي دارند.

فكر مي كنيد كدام يك انتخاب مناسب براي شماست؟ كدام يك به بهترين وجه نيازهاي شما را برآورده مي كند؟

 

طراحي سايت پزشكي      طراحي سايت املاك       طراحي سايت صنعتي

طراحي سايت ريسپانسيو چيست؟

طراحي سايت ريسپانسيو و يا واكنش گرا فقط از يك طرح براي يك صفحه وب استفاده مي كند و آن را براي دستگاه هاي مختلف، به صورت واكنش گرا تنظيم مي كند تا بتواند روي صفحه نمايش كاربر بهتر باشد، چه اين يك كامپيوتر دسكتاپ، يك لپ تاپ، يك تبلت يا يك تلفن همراه، به هر حال با وجود طراحي سايت ريسپانسيو، به راحتي مي توانيد سايت خود را به كاربر نمايش دهيد.
از نظر فني، وب سايت هاي ريسپانسيو از Query ها براي هدف قرار دادن تصاوير، مقياس بندي متن و تنظيم طرح استفاده مي كنند تا سايت بتواند در هر اندازه صفحه نمايش متناسب باشد.

اين كار را مي توان به راحتي با HTML و CSS يا HTML5 و CSS3 انجام داد.

 

 

 

استارباكس نمونه يك طراحي سايت ريسپانسيو حرفه اي و كامل

 

طراحي سايت فروشگاهي       شركت طراحي وب سايت      طراحي وب سايت شركتي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۳:۵۰ ] [ ahmad ]

تحول ديجيتال در صنعت امنيت موضوعي است كه در حال ايجاد موج هاي متناوب براي تغييرات در صنعت امنيت در تمام حوزه ها است. در سالهاي اخير بسياري از صنايع در معرض تحولات ديجيتال قرار گرفته اند. متاسفانه به مانند هر برنامه تغييراتي بزرگ، تلاش هاي تحول ديجيتال نيز غالباً برخلاف انتظارات عملكرد مطلوبي ندارند. با اين وجود، با تشديد فشارهاي تقاضا از سمت فضاهاي تجاري، تعداد برنامه هاي تغييرات به سمت امنيت ديجيتال همچنان در حال افزايش است.

براي همه كساني كه از شنيدن تغيير رفتار به سمت ديجيتال خسته شده اند و معتقدند اين يك مد تجاري جديد است، بايد به اين افراد توصيه كرد كه ديدگاههاي خود را با دقت بيشتري مورد بازنگري قرار دهند. اگر از تلفن هوشمند براي جستجو، يافتن، سفارش، خريد، ارسال پيام، تماشاي فيلم، يادگيري، بازي و موارد ديگر استفاده مي كنيد بايد بپذيريد كه تغييرات ديجيتال يك ضرورت تجاري بوده است و همه افراد جامعه از اين تحول ديجيتال نفع مي برند.

بر هيچ كس پوشيده نيست كه نحوه زندگي ما در طول بيست سال گذشته به طور قابل توجهي تغيير كرده است و اين موضوع بايد در نحوه تجارت ما نيز منعكس شود. يادمان باشد كه تحول ديجيتال چيزي فراتر از فناوري است . اين تغييرات به افراد امكان مي دهد تا مشكلات سنتي خود را به روش هاي جديد و بهتري نسبت به گذشته حل كنند. معناي بهتر براي تحولات ديجيتال در زندگي روزمره مي تواند اين باشد كه مشكلات ما سريعتر، با هزينه كمتر و با استفاده از منابع كمتر حل مي شوند.

 اينترنت اشيا ، فعاليت مجرمانه و امنيت

تعداد دستگاههاي متصل به اينترنت در سراسر جهان با نرخ نمايي در حال افزايش است. انتظار مي رود تا پايان سال 2025 تعداد  75.44 ميليارد دستگاه متصل به اينترنت و با محوريت اينترنت اشيا در جهان فعال باشد. از سوي ديگر اينترنت اشيا  به معناي تحول ديجيتال فيزيكي براي متخصصان امنيتي است. مجرمان از ابزارهاي ديجيتالي هوشمندتر مانند بدافزارها، هواپيماهاي بدون سرنشين، سيگنال خوان ها و موارد ديگر استفاده مي كنند كه هم بر امنيت فيزيكي و هم امنيت سايبري تأثير مي گذارد. براي مقابله با اين امر، تحول ديجيتال امكان دسترسي به متخصصان امنيتي را فراهم مي كند. ما به عنوان متخصصان امنيتي، بايد از نقش خود در تحول ديجيتال استقبال كنيم، زيرا امنيت مهمترين ديدگاه عملي همه افراد براي شناسايي و جلوگيري از تهديدات عليه افراد و دارايي ها است.

يادمان باشد كه همه تحولات با يك ايده توليد شده توسط افراد آغاز مي شود و با تجربه خروجي توسط افراد يك جامعه كوچك يا بزرگ به پايان مي رسد. بنابراين ، تحول ديجيتالي با افراد آغاز و پايان مي يابد. براي اطمينان از زيربناي محكم هر دستور كار تحول ديجيتال ، مردم بايد هدف مشخصي از تعامل داشته باشند. اين موضوع همان جايي است كه رهبران امنيتي مي توانند همزمان با تمركز بر حفاظت از مردم و دارايي هاي آنها، هدف بهبود و ارتقا سيستم ها را نيز به همكاران خود هديه كنند.

همكاران غير امنيتي بايد درك كنند كه خطرات امنيتي با سرعتي بالاتر از سازگاري شركت ها پيش مي روند. شما به عنوان يك فعال در صنعت امنيت ، از جنبشي حمايت مي كنيد كه در آن همكاران شما  نيز در فكر و كار روزمره ، اقدامات مربوط به مديريت ريسك امنيتي مربوط به شركت خود را اتخاذ مي كنند. پيام واضح است، تحول ديجيتال فرصت هاي فراواني را ارائه مي دهد و اينها بايد در كنار تهديدات امنيتي رو به گسترش ارزيابي شوند كه مي تواند به يك شكست تمام عيار در صنعت امنيت منجر شود.

تحول ديجيتال در صنعت امنيتبيشتر بخوانيد:   هايك ويژن    نصب دوربين مدار بسته     تي وي تي   قيمت دوربين مداربسته

 افراد بهتر ، فرايندها و فناوري كلي

مردم به طور كلي چيزهاي بيشتري در زندگي خود نمي خواهند، آنها كيفيت بهتر در ابزار و نوع زندگي خود را جست و جو مي كنند. مردم  داده هاي بهتر، فناوري بهتر و فرايندهاي بهتر را پيش خريد مي كنند.

تحول ديجيتال مزاياي بهتر و قابل توجهي را براي امنيت ايجاد مي كند: به عنوان مثال ، سنسورهاي متصل به اينترنت اشيا، تجزيه و تحليل ويدئويي و يادگيري ماشين تهديدات را سريعتر شناسايي مي كنند. فناوري هاي گردش كار و اتوماسيون ، پاسخ هاي معمول را شناسايي ، بررسي و اصلاح مي كنند. فناوري مبتني بر ابر مزاياي زيادي مانند چابكي ، توانايي تحيلي در مقياس بزرگ و تحرك را فراهم مي كند.

تلفن هاي هوشمند  و دستگاه هاي ديجيتال متصل به اينترنت ارتباط و همكاري در زمان واقعي را فراهم مي كنند. بنابراين رسيدگي به تمام نيازهاي  برتر در يك رويكرد امنيتي ضروري است  و شما ابتدا بايد بر اولويت ها و نيازهاي تجاري تمركز كنيد.

به اين فكر كنيد كه چگونه ساده سازي اساسي را در دستور كارهاي تبديل ديجيتال قرار دهيد تا اطمينان حاصل كنيد كه پيچيدگي هاي موجود در تكنولوژي، خطرات غيرقابل كنترل زيادي ايجاد نمي كند. يادتان باشد كه  طراحي مديريت ريسك امنيت سازماني در يك مدل عملياتي كسب و كار ، قدرت همكاران  شما را براي تغيير ايمن و مطمئن در زمان آينده فراهم مي كند.

تحول در جهان

نكته پاياني در اين خصوص اين است كه به هر حال فناوري ديجيتال در حال دگرگوني جهان پيرامون ما است و تحول ديجيتال در صنعت امنيت در آينده نزديك سرعت بيشتري هم خواهد گرفت و اين تحولات بر هر حوزه امنيتي نيز خود به خود تأثير مي گذارد. در حال حاضر متخصصان امنيتي علاوه بر ارائه خدمات امنيتي سنتي ، خدمات امنيتي با تكنولوژي هاي روز را نيز بايد توسعه دهند. پذيرش اين امر بر استخدام پرسنل امنيتي ، آموزش و تعامل كارمندان در تيم امنيتي و همكاران غير امنيتي تأثير مي گذارد. بنابراين كمربرندهاي خود را محكم ببنديد و آماده آموزش هاي جديد براي ورود به دنياي جديد با تغيير و تحولات تكنولوژيك سريع باشيد.

بيشتر بخوانيد:   دوربين مداربسته       دوربين مداربسته هايك ويژن       دوربين مداربسته براي منزل      تجهيزات دوربين مداربسته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۰:۲۲ ] [ ahmad ]

 

براي بهبود طراحي وب سايت خود، چه روشي را در پيش گرفته ايد؟ آيا مي دانيد كه يكي از اصلي ترين موضوع ها براي بهبود طراحي سايت، شناسايي و استفاده از رنگ مناسب است؟

به شما پيشنهاد مي كنيم كه براي بهبود طراحي وب سايت خود، از رنگ هاي مناسب و قابل دسترسي براي همه استفاده كنيد.

آيا مي دانيد بيش از 4 درصد از جمعيت نابينايان هستند؟ تغييرات مختلفي از نابينايي رنگ و ساير اختلالات بينايي مي تواند بر خوانايي و قابليت استفاده وب سايت شما تاثير بگذارد.

اين مهم است كه شما اطمينان حاصل كنيد كه طراحي شما براي همه كاربران قابل دسترسي است و مهم نيست كه رنگ آن ها را چگونه ببينند بلكه بايد بتوانند به راحتي مقاله شما را مطالعه و وب سايت شما را بررسي كنند.

قابليت دسترسي چيست؟

در اينجا چندين كنترل و استاندارد دسترسي به هنگام طراحي وب سايت وجود دارد كه هدف كلي آن ها ارائه يك طراحي وب سايت و بهبود طراحي وب سايت است كه هر كاربر مي تواند با سهولت آن را درك كند.

نگراني هاي دسترسي از هر چيز متفاوت است مي توان به صدا، ناوبري و بازخورد، خصوصيات متن و رنگ اشاره كرد.

تغييرات مختلفي از جمله اختلالات بينايي، از جمله نابينايي رنگ، نگراني اصلي در مورد يك رسانه بصري، مانند وب سايت است.

براساس آگاهي از رنگ كور، 1 در 12 مرد و 1 از 200 زن در سراسر جهان از نوعي نقص بينايي رنگ برخوردار هستند.

دستورالعمل ها و استانداردهاي دسترسي براي بهبود طراحي وب سايت

هنگام صحبت از رنگ و دسترسي، نگراني اصلي، تضاد بين رنگ هاي يك سايت است.

اين شامل تضاد رنگ ها در پيش زمينه و پس زمينه، تضاد رنگ ها براي متن (از جمله نوع فونت و اندازه) و تقابل رنگ براي همه عناصر رابط كاربري است.

سندي وجود دارد كه بهترين شيوه هاي دسترسي به وب از جمله رنگ را شرح مي دهد. دستورالعمل هاي دسترسي در WCAG نسخه 2.1 ارائه شده است و همه موارد مورد نياز براي دستيابي بيشتر به يك وب سايت را در بر مي گيرد.

در اينجا مي توانيد اطلاعات بيشتري در مورد اين دستورالعمل ها كسب كنيد.

 

دسترسي به رنگ بهترين شيوه ها

 • تضاد كافي بين پيش زمينه و پيش زمينه ايجاد كنيد. اين مربوط به عناصر از هر نوع مربوط به يكديگر است.
 • براي انتقال اطلاعات از رنگ و چيز ديگري استفاده كنيد.
 • اطمينان حاصل كنيد كه عناصر تعاملي، ناوبري و منوي سايت به راحتي قابل شناسايي هستند.
 • اطمينان حاصل كنيد كه برچسب هاي فرم داراي رنگي به خصوص هستند كه خواندن آن آسان است.
 • متن و عناصر تعاملي بايد نسبت كنتراست حداقل 4.5 به 1 داشته باشند.

10 ابزار دستيابي به رنگ براي بهبود طراحي وب سايت

ابزارهاي بسيار خوبي در دسترس هستند كه به شما كمك مي كنند همه چيز را از كنتراست با تركيب رنگ گرفته تا ساخت پالت كه تا حد امكان در دسترس است بررسي كنيد.

در اينجا چند مورد به ابزارهاي مخصوص بهبود طراحي وب سايت از طريق شناسايي و دسترسي به رنگ ها را به شما معرفي خواهيم كرد.

WebAIM Color Contrast Checker

WebAIM Color Contrast Checker بين كنتراست بين رنگ هاي پيش زمينه و پيش زمينه را بررسي مي كند و با نسبت 4.5: 1 يا بالاتر براي شما هدف مي گيرد.

Colorable

تست هاي رنگي با استفاده از تفاوت درخشش در تضاد هستند كه باعث مي شود هر رنگ قابل تشخيص باشد. بيشتر از رنگ پايه استفاده مي كند بلكه باعث درخشندگي و اشيا اطراف مي شود و با استفاده از اين ابزار، شما مي توانيد به راحتي جهت بهبود طراحي وب سايت خود قدم برداريد.

 

     قيمت طراحي سايت

Color Safe

Color Safe به شما كمك مي كند بر اساس دستورالعمل هاي WCAG پالت هاي رنگي در دسترس ايجاد كنيد.

اين پالت ها اطمينان حاصل مي كنند كه از خواندن بهينه از نسبت هاي مناسب زمينه و كنتراست استفاده مي كنيد و به شما در بهبود طراحي وب سايت، كمك شاياني مي كند.

Web Accessibility Guidelines

Web Accessibility Guidelines داراي كنتراست رنگي است كه رنگ هاي مختلفي را در زمينه هاي مختلف نشان مي دهد كه خواندن مطالب را براي كاربران شما آسان تر مي كند.

براي ايجاد گزينه هاي پس زمينه و متن واضح و قابل فهم از آن جهت بهبود طراحي وب سايت مي توانيد از اين ابزار استفاده كنيد.

Stark

Stark يك افزونه Adobe XD و Sketch است كه مي توانيد هنگام كار روي طرح ها، از قابليت آزمايش آن استفاده كنيد.

با استفاده از اين پلاگين / افزونه، مي توانيد به راحتي كنتراست را امتحان كنيد، يك شبيه سازي كوري رنگ را اجرا كنيد يا حتي براي بهبود از پيشنهادات رنگي استفاده كنيد تا جهت بهبود طراحي وب سايت خود، قدم برداريد.

Colors for All

Colors for All نمودار بصري رنگي در يك شبكه است كه پينگ هاي تركيبي را كه مطابق با استانداردهاي WCAG هستند نشان مي دهد و مي تواند در جهت بهبود طراحي وب سايت شما، كمك بسيار زيادي كند.

Color Blind Web Page Filter

Color Blind Web Page Filter به شما امكان مي دهد يك آدرس اينترنتي (URL) را در آن قرار دهيد، فيلتر بينايي را تنظيم كنيد و ببينيد صفحه چگونه به نظر مي رسد.

اين مي تواند يك آزمايش عالي براي كمك به شما در تجسم چگونگي دستيابي به يك طرح باشد و از اين جهت مي توانيد براي بهبود طراحي وب سايت خود قدم برداريد.

Color Review

Color Review يك برنامه است كه با كمك ابزار swatch و eyedropper كار مي كند كه به شما در بررسي كنتراست رنگ كمك مي كند.

همچنين مي توانيد از آن در مرورگر استفاده كنيد.

براي نمونه اي از آنچه خواندن دشوار به نظر مي رسد، رنگ هاي تصادفي را رسم كنيد و ببينيد كه مراحل بهبود طراحي وب سايت شما تا كجا پيش رفته است.

Colors

ابزار Colors شامل 90 تركيب جفت رنگ براي طراحي وب سايت در دسترس شما قرار داده است.

هر تركيبي يك راهنما و نسبت اندازه را نشان مي دهد، بنابراين با استفاده از اين ابزار مي توانيد ببينيد وب سايت شما چگونه به نظر مي رسد و مراحل بهبود طراحي وب سايت شما تا كجا پيش رفته است.

اگر به دنبال ايجاد پالت هاي رنگي در دسترس هستيد، ابزار Colors بهترين ابزاري است كه مي تواند به شما در اين زمينه كمك كند.

هزينه طراحي سايت       طراحي سايت وردپرس      طراحي پورتال


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۸:۵۷ ] [ ahmad ]

در دهه 1960 يك مهندس ارشد آمريكايي اصل KISS را ابداع كرد و در همان زمان اين اصل به اصل طراحي سيستم هاي امنيت فيزيكي معروف شد. اين اصل در ترجمه لفظي به اين شكل بيان مي شود “ساده بودن بهترين كاربرد را در سيستم ها دارد”.

به طور خلاصه اصل KISS از مفهوم سادگي استقبال مي كند و بيان مي كند كه اكثر سيستم ها درصورتي كه ساده تر باشند و نه پيچيده تر، بهترين عملكرد را دارند. اين اصل در سيستم هاي مختلف كاربرد دارد و در نتيجه وقتي صحبت از سيستم هاي امنيت فيزيكي مي شود، اين مفهوم مي تواند يك عنصر اساسي در موفقيت كلي آنها به حساب آيد.

 محيط هاي كاري امن

سالها تلاش در بهبود عملكرد صنعت امنيت نياز به يك محيط امن را در برابر ميل به فناوري مناسب براي كاربران قرار داده است. با اين حال ، يافتن يك راه حل مناسب و مفيد بين اين دو اغلب دست نيافتني به نظر مي رسد. اعتقاد عمومي بين كارشناسان امنيت بر اين است كه شما مي توانيد همزمان با دستيابي به امنيت بالا ، طراحي و راحتي عملياتي را نيز در سيستم هاي خود داشته باشيد اما در عمل بسياري از سيستم ها راحتي را قرباني امنيت بالاي يك فضا مي كنند.

يكي از كارشناسان خبره در حوزه امنيت در اين باره  مي گويد: “اگر درك درستي از خطرات مربوط به امنيت و تأثير جداگانه و يا جمعي آنها بر اهداف اصلي سازمان وجود داشته باشد ، مي توان به يك قطعيت براي طراحي بهينه سيستم هاي امنيتي رسيد. من معتقد نيستم كه راحتي و امنيت بالا بايد در مقابل يكديگر قرار گيرند. به عبارتي دقيق تر شما مي توانيد همزمان با دستيابي به امنيت بالا ، طراحي و راحتي عملياتي را نيز در اختيار خود داشته باشيد.”

اهميت كنترل دسترسي ايمن

گفتيم كه اصل مهم در سيستم هاي امنيتي اين است كه علاوه بر بالا بردن امنيت يك فضا ميزان راحتي و دسترسي پذيري افراد را نيز بالا ببرد. متاسفانه پيش فرض عمومي ميان خبره هاي صنعت امنيت بر اين است كه براي امنيت واقعي سازمان ها و فضاها ، دسترسي به آنها را بايد سخت و دشوار كرد. بنابراين ، از نظر ماهيت ، كنترل دسترسي به گونه اي محدود طراحي شده است كه فقط كاركنان مجاز و بازديدكنندگان اجازه دسترسي به امكانات يا ساير مناطق امن را در داخل يك فضاي امنيتي داشته باشند. كاملا واضح هست كه اين موضوع بلافاصله راحتي را با امنيت مغايرت مي دهد.

اكثر مردم محدوديت ورودي كنترل شده را با استفاده از كارت يا بيومتريك تحمل مي كنند زيرا نياز به امنيت را درك مي كنند. اما هنگامي كه اين فناوري مانع از آن مي شود كه كاركنان در طول يك روز كاري آزادانه در محيط كار خود تردد كنند ، يا وقتي اين سيستم ها بازديد كنندگان و فروشندگان بالقوه را از ورود يك تجربه مثبت به ساختمان باز مي دارند ، تحمل عمومي نسبت به سيستم هاي امنيتي كمتر مي شود. همين موضوع باعث مي شود كه بازخورد منفي در مقابل صنعت امنيت به طور كلي براي افراد بوجود آيد.

 افزايش امنيت شركت

مشاوران و مديران امنيتي همگي تأكيد مي كنند كه درك تهديدات و سطح ريسك هاي يك سازمان به احتمال زياد زيرساخت ها و رويكردهاي امنيتي فيزيكي آنها را مشخص مي كند. تمام فناوري هاي دنيا اگر توسط كساني كه انتظار دارند از آن استفاده كنند پذيرفته نشده باشد و با فرهنگ سازمان متناسب نباشد ، بي فايده است.

وقتي كارمندان و مشتريان در مورد اينكه واقعاً امنيت چيست آموزش ببينند، مي فهمند كه راحتي خود را از دست نمي دهند ، در حال جابجايي آزادانه هستند ومي توانند از نقطه A به نقطه B به راحتي تردد كنند.

داده ها و اطلاعات همگرا گزينه هاي جديد دسترسي را شكل مي دهند. مهاجرت سيستم هاي كنترل دسترسي فيزيكي به يك سيستم عامل شبكه محور، يك تغيير  بزرگ براي فناوري هاي امنيتي است.

مهاجرت سيستم هاي كنترل دسترسي فيزيكي به يك بستر شبكه محور، يك تغيير دهنده براي گزينه هاي نو ظهور فناوري امنيتي بوده است. گسترش اينترنت اشيا (IoT) ، دستگاه هاي ارتباط نزديك در زمينه انرژي مجهز به فناوري بلوتوث و انفجار سيستم هاي اطلاعاتي همگرا و همچنين ابزارهاي مديريت هوشمند هويت كه اكنون كنترل دسترسي را هدايت مي كنند، از جمله مواردي است كه راحتي كاركنان و بازديدكنندگان را تسهيل كرده است.

امنيت فيزيكيبيشتر بخوانيد:   هايك ويژن    نصب دوربين مدار بسته     تي وي تي   قيمت دوربين مداربسته

نحوه برآوردن نكات امنيتي در بدو ورود

در حالي كه مديران امنيتي با ارائه حداكثر سطح امنيت ممكن امكانات خود را محدود مي كنند ، هميشه عنصر انساني در فضاهاي امنيتي وجود دارد كه بايد راحتي عملكرد آنها نيز در نظر گرفته شود. اما آيا تلاش براي راحتي مردم و بهبود عملكرد سيستم امنيتي افزايش هزينه ها را به همراه دارد؟

آيا همه اين راحتي ها و انگيزه ارائه يك تجربه امنيتي مثبت باعث كاهش سطح كلي امنيت يك سازمان نمي شود؟ اگر چنين است ، چگونه مي توانيم همان تجربه مثبت از جمله سرعت ورود را ادامه دهيم – ضمن اينكه كاهش خطر و پيشگيري از تهديد را بهبود ببخشيم؟

استقرار دوربين هاي فيلمبرداري ، سنسورها

برخي از سازمان ها از دوربين ها يا سنسورهاي نظارت تصويري براي كمك به شناسايي خطرات امنيتي پس از بروز حادثه يا باز ماندن درب هاي ورودي براي مدت طولاني تر از قوانين كلي سيستم امنيتي استفاده مي كنند. اين روش در مواردي كه امكانات براي بهينه سازي توان مصرفي و حفظ تجربه مثبت براي كاركنان و بازديد كنندگان كافي باشد، يك گزينه بسيار مناسب است.

كاركنان امنيتي كه بر روي فيدهاي ويدئويي نظارت دارند مي توانند مديريت امنيت يك فضا را رصد كنند تا بتوان اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام داد – اما چنين سيستم هايي در بهترين حالت يك راه حل واكنشي هستند. اين امر مانع ورود افراد غيرمجاز نمي شود بلكه ورود غير مجاز را اطلاع رساني مي كند و بنابراين يك راه حل كاملاً مطمئن به حساب نمي آيد.

محافظت از محيط

بنابراين ، اولين قدم مهم براي تعيين آنچه درست است در هر نقطه ورودي داخل و اطراف محيط است. به ياد داشته باشيد كه راحتي مساوي با كاهش توان عملياتي نيست. راحتي، سهولت ورود هر فردي است كه از آستانه يك فضاي حفاظت شده عبور مي كند ، در حالي كه توان عملياتي مربوط به سرعتي است كه بسياري از افراد مي توانند به امكانات محيط دسترسي پيدا كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۶:۵۷ ] [ ahmad ]

 

روند طراحي سايت دائما در حال تغيير است و در سال 2020، قرار است كه شاهد امكانات بي پاياني در حوزه طراحي وب باشيم كه طراحان با حوصله و تفريحي اقدام به طراحي وب مي كنند و روندهاي جديدي را در دنياي وب خلق مي كنند.

طراحان وب امروزي، سبك هاي قبلي را دوباره اختراع مي كنند و بي وقفه با تكنيك هاي جديد آن را مورد آزمايش قرار مي دهند.

در اين زمان، برخي از سبك هاي محبوب وجود دارد كه به تازگي از بين نمي روند، مانند طراحي وب مينيماليسم هميشه بوده است و در حال حاضر نيز به تازگي در صنعت طراحي وب مد شده است.

به نظر شما حوزه طراحي وب در سال 2020 چه روندهايي را طي مي كند؟

اگر مي خواهيد جديدترين روندها را زودتر از برنامه نويسان و طراحان وب تشخيص دهيد، بايد گفت كه شما به متخصصان اين كار احتياج داريد.

ما از برخي از طراحان برتر در انجمن “طراحي 99” پرسيديم كه روند طراحي وب در سال 2020 را چه مي بينند.

براساس دانش آن ها، براي شما مقاله اي را ايجاد كرده ايم تا با مطالعه كردن آن بتوانيد روند طراحي وب در سال 2020 را پيش بيني كنيد و بتوانيد از اين بازار، كسب درآمد داشته باشيد 

 1. حالت تاريك

طراحي وب در سال 2020طراحي وب در حالت تاريك نه تنها فوق العاده مدرن به نظر مي رسد، بلكه از نظر چشم نيز به آساني قابل مشاهده است و باعث مي شوند رنگ ها و عناصر طراحي پر رنگ شوند و از ديد مخاطب، نگاه جذاب تري به سايت شما داشته باشد.

بعضي اوقات، از نظر بصري خيره كننده ترين روند طراحي وب، شروع هاي عملي دارند.

حالت تاريك براي صفحه نمايش OLED بهتر است كه باعث مي شود صرفه جويي در مصرف انرژي و افزايش طول عمر صفحه نمايش در پيش بگيرد اما اين ابزار نمي تواند مانع از نگاه خوب آن ها شود.

پس زمينه هاي تيره باعث بهبود ديد رنگ سايت مي شود و كاربر به رضايت حداكثري خواهد رسيد.

به طور هم زمان، زيبايي شناسي طراحي وب با رنگ حالت تاريك كاملا با ساير روندهاي طراحي شايع در سال 2020 متناسب است كه شامل طرح هاي رنگي تيره و روحيه اي همراه با رنگ هاي درخشان و همچنين سايبرپانك و سبك هاي ديستوپيايي اما تاريك است.

 1. ناقص

عناصر طراحي ناقص و دست ساز، احساسات و انسانيت را به وب سايت ها تزريق مي كنند كه به نظر مي رسد كاربران پس از ديدن گرافيك هاي كامل و در عين حال غير شخصي، بر طراحي وب در سال ها تسلط دارند. در سال 2020، با افزودن برخي واقعيت هاي دستي، طراحي وب را به بازديد كنندگان جان تازه و جذابي را مي بخشد.

در واقع، چه كسي نمي تواند اين روزها كمي از مثبت ديگري استفاده كند. آيكون هاي منحصر به فرد و شيك و دستي و ساير عناصر شخصيت برند شما را نشان مي دهد و از رقباي خود ايستادگي مي كند.

در حقيقت، اين روند سركش گرانه تقريبا مخالف روند طراحي هاي تخت با پيكسل كامل است، بنابراين لبه هاي خراشيده و شكل هاي باز خود را لعاب كنيد تا نشان دهيد كه مارك شما انساني و با كيفيت است و به اين صورت مي توانيد از طريق طراحي وب با حالت ناقص، نگاه مخاطبين را به سمت سايت خود جذب كنيد.

اين نمادهاي دست ساز يا تصاوير دست ساز، در سال 2020 خواهيم ديد كه طراحان بيشتري در طراحي وب خود، المان ها و عناصر با ظاهري آشفتگي را به سايت ها اضافه مي كنند.

 1. عناصر سه بعدي همه جانبه

طراحي وب در ايرانتصاوير سه بعدي، هميشه مردم را خوشحال كرده است.

آنچه اين روند را عقب نگه مي داشت، فناوري و قيمت قبلي گران قيمت آن بود. اما همانطور كه استوديو Pinch توضيح مي دهد، اكنون اين فناوري در مكاني است كه مي توانيد بدون تجهيزات طراحي وب خود را به راحتي سه بعدي انجام دهيد و نگاه كاربران را به سايت خود جذب كنيد.

تا زماني كه VR تبديل به جريان اصلي و براي كاربران اينترنتي دنيا مقرون به صرفه تر شود، تصاوير سه بعدي بيش از حد واقع بينانه كه اغلب كل صفحه را مي گيرد بهترين روش براي ايجاد يك تجربه همه جانبه براي سايت شما است.

اين مزيت فقط براي طراحي وب تصويري نيست، بلكه براي UX نيز طراحي سه بعدي تعاملي كاربران را به ماندن طولاني تر ترغيب مي كند.

با آشكار ساختن سال 2020، انتظار مي رود كه طراحي هاي وب همه جانبه سه بعدي را مشاهده كنيد كه كاربران را به سمت فضاي داخلي ديجيتال و واقعيت بيندازند و به دنياي جديد طراحي وب بايد سلام كرد.

 1. سايه ها، لايه ها و عناصر شناور نرم

اين روند همه چيز در ايجاد عمق يك سايت است. مانند يك طراحي وب سه بعدي، حتما نياز نيست تا از بالا و هدينگ صفحه شروع به تنظيم كنيد بلكه سايه هاي نرم و عناصر شناور باعث افزايش علاقه و عمق كاربر به سايت شما مي شود و به صفحه وب شما يك نورايي خاص سه بعدي مي دهد.

انداختن سايت ها و لايه ها صرفا براي گرافيك نيست بلكه شما مي توانيد از آن در طراحي سايت و تنظيم متون و المان هاي سايت نيز استفاده كنيد كه طراحي وب شما را بسيار جذاب نشان مي دهد.

با استفاده از اصول طراحي مواد يك قدم جلوتر از طراحاني هستيد كه مي توانند كمي عمق بيشتري را به طرح هاي دو بعدي با سايه هاي نرم و عناصر لايه بندي در بالاي يكديگر براي عمق طراحي سايت، استفاده كنند.

اگر مي خواهيد تا در روند طراحي وب در سال 2020 شناور باشيد، به شما پيشنهاد مي كنيم حتما اين موضوع را جدي بگيرد و ديگر زمان سايت ها با طراحي وب ساده و ناكارآمد، سرآمده و كمتر كسي حاضر است چنين سايتي را سفارش دهد تا آن را به مشتريان خود نشان دهد.

شما با طراحي سايت همراه با سايه ها و لايه هاي منظم، در واقع اعتباري به كسب و كار خود بخشيده ايد كه باعث مي شود نگاه مخاطبين و مشتريان شما به سمت سايت شما سوق داده شود.

 

      قيمت طراحي سايت

 1. مخلوط عكاسي با گرافيك

طراحي سايت سادهبا مخلوط كردن گرافيك هاي اصلي در بالاي عكس هاي واقعي، تصويري به ياد ماندني را در ذهن مخاطب ايجاد مي كنيد كه باعث مي شود خلاقيت شما كارآمد باشد و از نگاه مخاطب، يك مسئله خارق العاده را خلق كرده باشيد.

اين روند كولاژ مانند يك روند همه كاره است و شما مي توانيد از آن براي افزودن زيبايي و جذابيت خاصي استفاده كنيد به جاي اين كه عكس محصول پررنگ باشد يا مي توانيد از ويژگي هاي جدي تر آن براي ارتباط بهتر با مفاهيم پيچيده يا انتزاعي مانند فناوري هاي به خصوص استفاده كنيد.

براي استفاده بيشتر از انعطاف پذيري اين روند در سال 2020 براي طراحي وب، حتما سبك تصاوير و گرافيك ها با شخصيت برند شما مطابقت داشته باشد.

نسبت به تفسير سخنان مردم درباره سايت شما، عكس ها و گرافيك هاي صورت گرفته بر روي سايت شما، مي تواند تغيير پيدا كند و از اين جهت احترامي به مخاطبين خود گذاشته ايد كه يعني سايت شما انتقاد پذير است.

طراحي سايت تهران      طراحي سايت اختصاصي

 1. فريم ساليد با فضاي سفيد

طرح هاي كامل مدتي است كه در طراحي وب گرايش دارند.

اكنون، براي روند طراحي وب، بسياري از طراحان سايت از فضاي سفيد سايت به درستي استفاده مي كنند و در سال 2020 باعث شده تا اين نگاه در ذهن مخاطب بسيار جذاب و خاص باشد.

در سال 2020، ما قاب هاي گسترده اي از فضاي سفيد را خواهيم ديد كه طراحي وب ساختار كاملي را ارائه مي دهد. قاب بندي با اجازه دادن به هر عنصر در صفحه، فضاي زيادي را به وجود مي آورد، فريم و پايه مناسب براي درخشش تصويري را ايجاد مي كند و فريم هاي منظم و مرتب شده در اطراف وب سايت ها يك حس رضايت بخش را ايجاد مي كنند و به اولويت بندي و جدا كردن بخش هاي مختلف يك صفحه كمك مي كنند.

 1. طرح هاي رنگي و درخشان

در حالي كه به سال 2020 مي رويم، شاهد جفت شدن رنگ هاي مختلفي خواهيم بود كه از لحاظ استراتژيكي براي پرش از طراحي صفحه از يك صفحه ديگر استفاده مي شود.

طراحي وب با استفاده از رنگ هاي درخشان و تاريك و رنگ هاي بسيار اشباع در تركيب با سايه هاي تيره تر و خاموش، پررنگ تر از قبل مي شود تا به اين طرح ها جلوه اي تازه و جذاب ببخشيد.

در سال 2020، طرح هاي رنگي جذاب نقش اساسي در طراحي وب خواهند داشت.
با روند طراحي وب مانند مينيماليسم شديد و حالت تاريك در حال ظهور، رنگ هاي درخشان واقعا جذاب هستند و در نگاه كاربران مي درخشند.

 1. ناوبري مينيماليستي

طراحي سايت مينيماليسموقتي صحبت از  طراحي مينيماليسم مي شود، فكر نكنيد كه كار سختي در انتظار شما است، زيرا از آن چه كه فكر مي كنيد، بسيار ساده تر خواهد بود و از آن جا كه عناصر كمتري براي طراحي وب به صورت مينيماليسم وجود دارد، شما بايد همان سطح كارايي (شايد حتي بهتر) رابط كمتري نيز داشته باشيد.

براي تعادل زيبايي شناسي با كارايي، طراحي وب مينيماليستي با استفاده از فضا، تصاوير خيره كننده، تايپوگرافي چشمگير و تمركز كلي روي خود محتوا بگذاريد و با انجام دادن همين كارهاي ساده، در واقع شما مطيع طراحي مينيماليسم بوده ايد.

ما اين تكنيك ها را ستون هاي مينيماليسم مي ناميم، و در زير هفت مورد مفيد را بر اساس تجربيات ما در ساخت و قدرداني از وب سايت ها ذكر كرده ايم. جاي تعجب نيست كه امروزه مينيماليسم در حال تبديل شدن به يك سبك محبوب است – اين به طور مستقيم با بسياري از گرايش هاي طراحي مدرن وب ارتباط دارد، كه شما نيز در زير مي شناسيد.

با ظهور دستگاه هاي پوشيدني مانند ساعت هاي هوشمند، به طور كلي طراحي وب نقش كم رنگ تري را در اين حوزه دارد.

با ايجاد طراحي ناوبري مينيماليستي، در واقع كار كردن با سايت را براي كاربر بسيار آسان مي كنيد و كاربر بدون هيچ مشكلي مي تواند در صفحه هاي سايت شما جا به جا شود بدون اينكه نياز باشد تا از آخرين تكنيك هاي طراحي وب براي سايت خود استفاده كنيد.

در عين حال، تصاوير اهميت بيشتري پيدا مي كنند و عكس ها و فيلم ها در مقياس بزرگ شانس شما براي تحت تاثير قرار دادن كاربران افزايش مي دهد در حالي كه طبق پيش بيني هاي صورت گرفته، قرار است نقش متن در طراحي وب و استفاده در سايت، كمتر شود.

با داشتن متن كمتر در صفحه، تصاوير بزرگ به پيش زمينه كشيده مي شوند و تمركز اصلي تركيب را نشان مي دهند. از آنجا كه تصوير توجه كاربر را به خود جلب مي كند، اطمينان حاصل كنيد كه ارزش آن را دارد و كاربران مي توانند به راحتي به محتواي سايت دسترسي داشته باشند و اينطور نباشد كه حال با وجود تصاوير فكر كنيد تمامي كار را به درستي انجام داده ايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۵:۵۶ ] [ ahmad ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

دوربين مداربسته / نصب دوربين مداربسته / هايك ويژن / تي وي تي /
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب